novaljaNovalja jest miejsowością położoną na dalmatyńskiej wyspie Pag. Jej piaszczyste plaże należą do najpiękniejszych w Chorwacji. Mimo tego, Novalja jest małym miasteczkiem liczącym ok. 3000 mieszkańców, co roku przyciąga setki turystów z całego świata. Z jednej strony miasteczka rozciąga się widok na otwarte, krystalicznie czyste morze, z drugiej na potężny górski masyw Velebit. Teren przecinany jest licznymi skałami. Wybierając się na wycieczkę po miasteczku można zauważyć liczne pozostałości poantycznych budowlach, są to ślady bogatej przeszłości Novalji. W dzień kursują promy i statki na wyspy Rab, Lošinj, Silba i Olib. Poza Novalją i innymi wyspami turyści mają okazję zwiedzić równie malowniczą pozostałą część wyspy Pag i samo miasteczko Pag. Łagodny klimat śródziemnomorski zapewnia ciepłą i słoneczną aurę podczas całego sezonu letniego. Novalja jest to miejsce w którym z całą pewnością można spędzić wymarzony urlop.
W turystycznej ofercie Novalji znajduje się szereg hoteli, campingów, nowoczesnych domów prywatnych. Znane jest turystyczne osiedle Gajac, duża ilość terenów rekreacyjnych i sportowych, dobrze rozwinięta gastronomia i regionalne specjały (paski ser, jagnięcina ,domowe wino). Do tego można zorganizować wycieczkę statkiem.


View the embedded image gallery online at:
http://www.chorwacja-noclegi.pl/novalja.html#sigProIdde96a7ed33

Zrće słynie z długiej żwirkowej plaży nad morzem Adriatyckim położonej na wyspie Pag. Znajduje się w pobliżu miejscowości Novalja około 2,5 km od centrum miasta. Jest to miejsce dla tych, którzy lubią zabawę i miłą atmosferę. Plaża Zrće jest chętnie odwiedzana zarówno przez miejscowych oraz turystów, również posiada udogodnienia dla ludzi niepełnosprawny, łagodne zejście do morza.
W pobliżu znajduje się wiele restauracji, kawiarni oraz trzy najbardziej popularne kluby na świeżym powietrzu takie jak: Papaya, Aquarius i Kalypso.

Plaże w Novalja:

View the embedded image gallery online at:
http://www.chorwacja-noclegi.pl/novalja.html#sigProIda3931800f0

Wille i apartamenty w miastu Novalja