marusici

Marušići to ładna i spokojna miejscowość położona 12 kilometrów na południe od miasta Omiš, oddalona 40 km od Split i 22 km od Makarskiej. Przepiękne plaże kamienne i żwirowe z długimi płyciznami są idealne dla niesamowitej zabawy z dziećmi. Małe zatoczki oferujące spokojne i ukryte kąpieliska zarówno dla rodzin jak i poszukujących odosobnienie. Do tego bogata śródziemnomorska roślinność i zachwycający morski i górski krajobraz pozostawią niezapomniane wrażenia i wspomnienia.

Marušići to miejscowość przeznaczona do cichego wypoczynku w pięknym otoczeniu. Bliskość kanionu rzeki Cetiny, masywu górskiego Biokovo, miejsc gdzie hoduje się owoce, winorośl i warzywa, do tego atrakcyjne plaże żwirowe powodują, że dla wielu turystów jest to ulubione miejsce na wypoczynek. W Marusici znajduje się przepiękna zatoczka Borak z kilkoma plażami piaszczystymi w otoczeniu lasu sosnowego schodzącego do morza.

Dla tych, którzy szukają aktywnego odpoczynku oraz rozrywki, bliskość miast Omiš i Makarskiej (tylko 20 minut jazdy) daje możliwość zorganizowania sobie wolnego czasu na miarę oczekiwań. Okolice Omisa mają bogatą ofertę aktywnego wypoczynku, do tego dają możliwość wieczornego wypadu do jednego z licznych klubów nocnych w Makarskiej. W miejscowości znajduje się sklep, kilka kawiarni i restauracji.

Wille i apartamenty w miastu Marusici